Vrchlabí - lyžařské středisko (Česká republika)

Vrchlabí - lyžařské středisko

Vrchlabí, Kněžický vrch

Vrchlabí, Kněžický vrch

Vrchlabí v údolí řeky Labe je malebné horské město, které je považováno za vstupní bránu do Krkonoš. Nabízí široké spektrum služeb a také sportovního vyžití jak v létě tak v zimě. Nedaleko centra se nachází skiareál Kněžický vrch, asi 3 kilometry od města pak areál Herlíkovice s vrchem Žalý.

 

 

 

 

 

 

Vrchlabí - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Vrchlabí

Mapa lyžařského střediska Vrchlabí

Pouze 10 minut chůze od centra města najdete skiareál Kněžický vrch pod stejnojmenným kopcem (710 metrů nad mořem), který je díky své dobré dostupnosti jak z centra města tak autem na trase Praha – Špindlerův Mlýn velmi oblíbeným cílem lyžařů. V nadmořské výšce 550 – 710 metrů je tu v provozu trojsedačková lanovka a dále 3 vleky o celkové přepravní kapacitě 4 600 osob za hodinu. U výstupu z lanovky na Kněžickém vrchu se skýtá krásný pohled na panoráma Krkonoš a je tu také nástup na oblíbené běžecké tratě do Benecka a na Mísečky. Lyžaři zde mohou využít 4 červené sjezdovky, z nichž nejdelší má 1 150 metrů a převýšení 162 metrů. Pro méně zkušené lyžaře je tu pak 6 modrých sjezdovek od těch kratších 350-metrových až po více než kilometr dlouhé po levé straně lanovky. Tratě jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a jsou pravidelně uměle zasněžovány. Uprostřed skiareálu se nachází také snowpark pro milovníky freestylu, navržený Richardem Skanderem, který funguje od sezóny 2006 / 2007.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovka jsou v provozu od 9:00 do 16:00. Jednodenní jízdné vyjde na 420 Kč pro dospělého a 320 Kč pro dítě, pětidenní pak stojí 1 750 Kč pro dospělého a 1 310 Kč pro dítě. Děti do 6 let jezdí zdarma, senioři nad 65 let mají slevu 20%.

 

Služby, kontakt

 

V rámci areálu funguje Lyžařská a snowboradová škola Lenka vedená bývalá reprezentantkou ve sjezdovém lyžování Lenkou Ferblovou – Barešovou, půjčovna lyží, skiservis, restauraci Imlauf a rychlé občerstvení. Přímo u dolního nástupu na lanovku se nachází parkoviště, další dvě jsou k dispozici u dolních zastávek vleků. Z Vrchlabí také jezdí pravidelné autobusové spojení do Prahy a dalších větších měst v okolí.

 

www.skiareal-vrchlabi.cz

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Trutnov

Souřadnice: 50°37´ SŠ, 15°36´ VD

Vrchlabí - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Aktualizováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vrchlabí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Vrchlabí

    Pro středisko Vrchlabí zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Vrchlabí

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist