Rokytnice nad Jizerou - lyžařské středisko (Česká republika)

Rokytnice nad Jizerou - lyžařské středisko

Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky

Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky

Rokytnice nad Jizerou patří k největším lyžařským areálům a neoblíbenějším destinacím milovníků zimních sportů v České republice. Městečko se nachází mezi Čertovou (1 022 m n.m.) a Lysou horou (1 344 m n.m.) a vhodné tratě tu najdou jak zdatní lyžaři tak úplní začátečníci. Je to dáno zejména množstvím jednotlivých skiareálů, které se v katastru obce nachází. Jejich jedinou nevýhodou je skutečnost, že nejsou navzájem nijak propojeny a chcete-li se Rokytnici užít se vším, co nabízí, doporučuje se nekupovat týdenní permanentku, ale každý den vyzkoušet jiné ze zdejších středisek.

 

Sjezodvky

 

Mapa lyžařského střediska Rokytnice nad Jizerou

Mapa lyžařského střediska Rokytnice nad Jizerou

Tím největším a nejproslujejším je skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1315 m, jehož srdcem je čtyřsedačková lanová dráha na Lysou horu a okolní sjezdovky – od modrých až po černé. Dalším střediskem je Studenov, nacházející se v nadmořské výšce 620 – 933 m nedaleko centra Rokytnice. Najdete tu poměrně široké tratě na pomezí obtížnosti mezi modrou a červenou. Celkem jsou tu v provozu dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek s přepravní kapacitou 2 300 osob za hodinu. V jejich okolí se nachází tři modré sjezdovky (1 347 m dlouhá s převýšením 302 m, 661 m a 216 m) a jedna červená (1 324 m). Další areál určený zejména pro méně zkušené lyžaře a začátečníky je U Modré hvězdy – Bahýnka, který je v těšné blízkosti rokytnického Horního náměstí. Ten se nachází pod Lysou horou a v provozu jsou tu 4 vleky. Skiareál Pařez nabízí dva vleky poma v délce do 400 m s pravidelně upravovanou téměř 80 m širokou sjezdovkou pro začátečníky. Sachrovka je vhodným střediskem hlavně pro rodiny s dětmi a na širokých sjezdovkách se tu dá i sáňkovat a bobovat. Poněkud náročnější jsou pak sjezdovky pod areálem Studenov zvané Udatný a Zlatá podkova.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Většina vleků je v provozu od 8:00 do 16:00, skiareál Udatný nabízí i večerní lyžování.

Jednodenní jízdenka: Studenov - 360 Kč pro dospělého a 300 Kč pro dítě, Pařez – 250 Kč pro dospělého a 200 Kč pro dítě, Sachrovka – 260 Kč pro dospělého a 190 Kč pro děti, Udatný – 260 Kč pro dospělého a 210 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

V obci najdete několik parkovišť, například u areálu Studenov je parkoviště pro 250 aut (placené) a parkoviště u Koupaliště s 6o místy (neplacené). Další parkoviště se nachází u Modré hvězdy. Všechna střediska spojuje skibus. V Rokytnici také najdete množství obvyklých služeb jako jsou skiservisy, lyžařské a snowboradové školy, dětské skiparky a další, to vše na velmi dobré úrovni a připravené na návštěvy rodin s dětmi.

 

www.rokytnice.com/cs/lyzovani-rokytnice-nad-jizerou

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Semily

Souřadnice: 50°43´ SŠ, 15°27´ VD

Rokytnice nad Jizerou - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Rokytnice nad Jizerou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Rokytnice nad Jizerou

    Pro středisko Rokytnice nad Jizerou zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Rokytnice nad Jizerou

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist