Pec pod Sněžkou - lyžařské středisko (Česká republika)

Pec pod Sněžkou - lyžařské středisko

Pec pod Sněžkou, sjezdovka Javor

Pec pod Sněžkou, sjezdovka Javor

Pec pod Sněžkou patří k jedněm z nejrušnějších a nejoblíbenějších lokalit pro lyžaře v Krkonoších a můžeme ji označit za jeden ze symbolů regionu. Návštěvníkům nabízí velké množství sjezdových tratí různé obtížnosti, takže zde narazíte jak na rodiny s dětmi a školní zájezdy, tak na zkušené lyžaře vyhledávající náročnější terény. Výhodou lokality je i dobrá dostupnost a pravidelné autobusové spojení z Trutnova, Prahy a Hradce Králové. Skibusy navíc zadarmo spojují Pec s Jánskými Lázněmi, Malou a Velkou Úpou. Co je na Peci unikátní, je především úchvatné panoráma Krkonoš s dominantou nejvyšší české hory Sněžky. Kromě autobusů z Prahy a Hradce Králové pravidelně jezdí do Pece také skibusy, spojující Pec s Jánskými Lázněmi, Malou a Velkou Úpou a skibus od rychlíků z Trutnova. Autobusové nádraží stejně jako parkoviště se nachází v centru města.

 

Pec pod Sněžkou - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pec pod Sněžkou

Mapa lyžařského střediska Pec pod Sněžkou

V nadmořské výšce 800 – 1215 m nad mořem je tu k dispozici 11,2 km sjezdových tratí, což činí z Pece největší lyžařský areál v celé lokalitě. 13 sjezdových tratí tu obsluhuje 10 vleků a jedna čytšedačková lanovka (Hnědý vrch) s celkovou přepravní kapacitou 9 620 osob za hodinu. 6,8 kilometru sjezdovek je zasněžováno také uměle. K nejoblíbenějším sjezdovkám patří červené Zahrádky a Javor, který je také nejdelší a nejlépe osvětlený svah na večerní lyžování v České republice. Za pozornost stojí také Hnědý vrch, černá a červená sjezdovka kombinující lesní trasu se širokými loukami. Nejmalebnějším koutem celého areálu je pak modrá sjezdovka Klondike, kde leží sníh až dlouho do jara. Pro milovníky snowboardingu je k dispozici funpark a běžkaři, kteří tvoří zhruba třetinu návštěvníků Krkonoš, využijí tratí Krkonošské magistrály. Zejména oblíbené jsou trasy na Černou horu a Výrovku, celodenní výlet pak představuje trasa na Sněžku.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je 9:00 do 16:00, večerní lyžování (Javor, Modřín, Zahrádky III) od 17:00 do 21:00. Po celém lyžařském areálu se pohybujete s jednou čipovou kartou, která platí na všechny vleky. Dvoudenní časová jízdenka stojí 1 140 Kč pro dospělého a 630 Kč pro děti, sedmidenní pak 3 140 Kč pro dospělého a 1 720 Kč pro dítě. Pro organizované skupiny žáků a držitele ISIC karty se nabízí sleva 20%, seniorské jízdné stojí 250 Kč na den. Děti do 4 let mohou využívat vleků zdarma.

 

Služby, kontakt

 

V lyžařském areálu Pec pod Sněžkou je sposuta hotelů, pensionů a horských chat k ubytování. Dále je zde několik restaurací, barů, diskoték, bankomatů, obchodů, parkovišť. Je zde vlastně vše, co člověk při zimní dovolené na lyžích potřebuje. Samozřejmostí je také hned několik lyžařských a SNB škol a také prodejen a půjčoven veškerého vybavení pro zimní sporty.

 

www.skipec.com

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Turnov

Souřadnice: 50°41´ SŠ, 15°44´ VD

Pec pod Sněžkou - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 31.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pec pod Sněžkou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Pec pod Sněžkou

    Pro středisko Pec pod Sněžkou zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Pec pod Sněžkou

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist