Boží Dar - lyžařské středisko (Česká republika)

Boží Dar - lyžařské středisko

Lanovka Boží Dar - Neklid

Lanovka Boží Dar - Neklid

Boží Dar je nejvýše položené město v České republice (1 028 metrů nad mořem) a leží na hranicích s Německem v sedle mezi Klínovcem a Božidarským Špičákem. Přímo ve městě se nachází jeden lyžařský areál, další větší areál Neklid najdete nedaleko za Božím Darem. Prvně jmenovaný skiareál Novako je situován přímo v centru obce v nadmořské výšce 1 024 metrů. Je určen hlavně začátečníkům a méně pokročilým lyžařům, jelikož profil zdejších tratí je spíše nenáročný. Sjezdovky obsluhují dva vleky v délce 300 a 200 metrů o celkové přepravní kapacitě 1 800 osob za hodinu.

 

Boží Dar - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Boží Dar

Mapa lyžařského střediska Boží Dar

Lyžařský areál Boží Dar – Neklid disponuje šesti sjezdovými tratěmi v celkové délce 3,95 km. Návštěvníci zde mají možnost vyzkoušet si jak lehkou modrou sjezdovku Za Prahou s kotvovým vlekem, tak jednu ze čtyř červených sjezdovek, z nichž nejdelší trať Moser měří 1 200 metrů a má převýšení 255 metrů. Nejobtížnější je pak černá sjezdovka Karas v dolní části areálu. Dohromady je zde v provozu 5 tyčových vleků (2 x poma, 3 x kotva) a třísedačková lanovka, celkem s přepravní kapacitou 5 900 osob za hodinu. Vedle vleku Žižkárna se nachází osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování. Pro snowboardisty byl na Neklidu vybudován vůbec první snowpark v České republice, nabízející 22 skoků a překážek jak pro začátečníky tak i pro pokročilé a profesionální jezdce. Přímo u horní stanice lanovky se nachází parkoviště s bezplatným parkováním.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Ve ski areálu Novako jsou vleky v provozu od 9:00 do 16:30 a večerní lyžování probíhá od 19:00 do 21:00. Celodenní jízdenka stojí 240 Kč, děti do 10 let mají jízdné za 160 Kč.  Lyžařský areál Neklid je v provozu od 9:00 do 16:00. Celodenní jízdné stojí 450 Kč pro dospělého a 310 Kč pro děti do 12 let. Šestidenní jízdné vyjde na 1 520 Kč pro dítě a 2 200 pro dospělého. Areál také nabízí speciální ceny rodinného jízdného a slevy pro držitele ISIC karty a seniory.

 

Služby, kontakt

 

Oblíbenou zdejší atrakcí je také snowtubing, neboli jízda na nafukovacích duších v uměle upraveném sněhovém tobogánu. Celý areál je v případě potřeby uměle zasněžován. Součástí areálu je i parkoviště pro 80 aut.

 

www.bozidar.cz/cz/sjezdove-lyzovani-lyzarske-arealy

Poloha

Poloha: Západní Čechy, Krušné hory, Karlovarský kraj

Souřadnice: 50°24´ SŠ, 12°55´ VD

Boží Dar - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 28.10.2011
Aktualizováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Boží Dar

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Boží Dar

    Pro středisko Boží Dar zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Boží Dar

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist