Osvětimany - lyžařské středisko (Česká republika)

Osvětimany - lyžařské středisko

Osvětimany, sjezdovka

Osvětimany, sjezdovka

Osvětimany jsou městys nedaleko Uherského Hradiště v pohoří Chřiby. Samotný skipark se nalézá asi 1 kilometr severně od obce směrem k ranči Vlčák. U příjezdové cesty se nachází parkoviště pro asi 350 aut, do obce pravidelně jezdí také autobusová linka. K dispozici jsou zde dvě sjezdové tratě – jedna lehká asi stometrová a druhá střední obtížnosti s délkou 400 metrů a převýšením 98 metrů.

 

 

 

 

 

Osvětimany - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Osvětimany

Mapa lyžařského střediska Osvětimany

Samotný svah je vhodný jak pro úplné začátečníky, zejména v dolní pasáži, tak i pro pokročilé lyžaře – především horní část sjezdovky je prudší. Trať obsluhují dva tyčové vleky s pomou o celkové kapacitě 1 880 osob za hodinu. Návštěvníci mohou také využít večerní lyžování s oboustranným osvětlením a pro nejmenší je k dispozici zdarma šedesátimetrové tažné lano.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Ceny se odvíjí od bodů stržených za jednotlivou jízdu. Při jedné jízdě se z čipové karty odečte 10 bodů, přičemž cena jedné jízdy se pohybuje od 10 Kč při stobodovém nabití čipu po 6,60 Kč při patnáctisetbodovém nabití pro dospělé a od 7 Kč do 5 Kč pro děti. Velky jsou v provozu každý den od 9 do 20 hodin.

 

Služby, kontakt

 

V areálu se nachází půjčovna lyžařského vybavení a snowboardů a také lyžařská škola. Půjčovna a prodejna je otevřena

v pátek od 16 do 20 hodin a v sobotu a v neděli má otevřeno od 9:30 do 20 hodin. Přímo u sjezdovky se nachází hospoda Na srubu, která je nekuřácká a nabízí domácí kuchyni. U hospody je venkovní posezení, zoo koutek a dětské hřiště.

 

www.skiosvetimany.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Morava, Zlínský kraj, okres Uherské Hradiště

Souřadnice: 49°03´ SŠ, 17°14´ VD

Osvětimany - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 31.10.2011
Aktualizováno: 31.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Osvětimany

16.01.2016 20:39 Pepa    
---.freepoint.cz

Jsem naštvaný. Dnes odpoledne jsem byl lyžovat v Osvětimanech a hnus! Sjezdovka zasněžená podélně jen polovina, takže úzká, navíc neupravená, rozježděná. Rolbují prý jen večer, přes den ne. Už tam nepojedu, Stupava je sice kratší,ale upravují i přes den. V Osvětimanech na to kašlou, víc lidí říkalo, že už tam nepojedou na takové hrby. Škoda, že lyžování přes den na chvíli nezastaví a neupraví to. Hm, asi by lidé na 20 minut nejezdili a nevydělávalo by to tu chvíli...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist