Černá hora - lyžařské středisko (Česká republika)

Černá hora - lyžařské středisko

Letecký pohled na Černou horu

Letecký pohled na Černou horu

Černá hora (1 299 metrů nad mořem) je vrch ve východních Krkonoších 3,5 kilometru od Jánských lázní. Na vrcholu je umístěn televizní vysílač a hotel Černá bouda. Na úpatí se nalézá skiareál a 3,5 kilometru dlouhá sáňkařská dráha. V nadmořské výšce 600 – 1 260 metrů se nachází skiareál Černá hora – Jánské lázně, který se rozkládá na jihovýchodním svahu Černé hory a sousední Světlé hory.

 

 

 

 

Černá hora - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Černá hora

Mapa lyžařského střediska Černá hora

Lyžařům je tu k dispozici kabinová osmimístná lanovka Černohorský Express, jediné takovéto zařízení svého druhu v České republice. Její trasa je dlouhá 2 300 metrů a má přepravní kapacitu 1 875 osob za hodinu. Přímo pod lanovkou vede prudká černá sjezdovka Pod kabinou, která se postupně mění v červenou. Dvě lanovky a 12 vleků (přepravní kapacita 11 275 osob za hodinu) tu v areálu obsluhuje celkem 11,3 kilometru sjezdových tratí, z nichž ty nejdelší mají až 3 kilometry. Většina sjezdovek je také uměle zasněžována. Z nabídky 13 sjezdových tratí si na Černé hoře jistě vyberou jak zkušení lyžaři, tak i méně zdatní jezdci a rodiny s dětmi, pro něž se tu nachází také několik cvičných sjezdovek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovka jsou v provozu do 16:00 hodin, večerní lyžování probíhá na sjezdovce Protěž od 18:00 do 21:00. Jednodenní jízdenka stojí 590 Kč pro dospělého a 360 Kč pro dítě, sedmidenní pak vyjde na 2 990 Kč pro dospělého dítě a 1 550 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

Přímo pod nástupem na lanovku Černohorský Express se nachází centrální parkoviště (60 Kč/den), o kus dále pak funguje zdarma parkoviště Hoffmannovy Boudy. Pravidelnou dopravu zajišťuje také několik skibusů. V areálu najdete obvyklé služby jako je lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboradů či skiservis. V okolí se nachází také několik hotelů, poskytujících služby na velmi dobré úrovni.

 

www.cerna-hora.cz

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Trutnov

Souřadnice: 50°39´ SŠ, 15°44´ VD

Černá hora - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Černá hora

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Černá hora

    Pro středisko Černá hora zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Černá hora

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist