Bedřichov - lyžařské středisko (Česká republika)

Bedřichov - lyžařské středisko

Sjezdovka v lyžařském areálu Bedřichov

Sjezdovka v lyžařském areálu Bedřichov

Bedřichov se nachází v centrální části Jizerských hor a je největším a také jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek ve zdejší oblasti. Areál v nadmořské výšce 700 – 800 m návštěvníkům nabízí možnost lyžování na rozlehlých sjezdových tratích nižší a střední obtížnosti. Jelikož zdejší svahy nejsou příliš prudké ani dlouhé, patří k nejčastějším návštěvníkům zejména středně zdatní lyžaři a rodiny s dětmi. Velmi dobře vybavené lyžařské středisko nabízí celkem 8 sjezdových tratí o celkové délce 5,93 km. V provozu je zde 7 vleků – 2 s kotvami (Malinovka, Weber), 4 s pomami (Malinovka, Klinera, Pastviny I a II) a 1 dětský (Malinovka) – s celkovou přepravní kapacitou 5 520 osob za hodinu. Při nedostatku přírodního sněhu je skiareál uměle zasněžován, takže je zde možné lyžovat i dlouho do jara. Návštěvníci mohou také využít večerního lyžování na sjezdovce Malinovka a speciální nabídky nočního lyžování na Silvestra.

 

Bedřichov - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bedřichov

Mapa lyžařského střediska Bedřichov

Ačkoli sjezdové tratě v Bedřichově patří svou obtížností ke středním a lehčím – najdete zde 5 modrých a dvě červené sjezdovky – skrývají však některé záludnosti, jako například sjezdovka Malinovka, která se najednou zužuje mezi stromy, či Pastviny, které se pozvolna sklápějí a zrychlují, aniž by byl lyžař varován výraznějším terénním zlomem. V lyžařském areálu je také start a cíl běžeckých tratí proslulé Jizerské magistrály, jejíž tratě o celkové délce 81 km zavedou milovníky běžeckého lyžování na nejkrásnější místa Jizerských hor. Běžecké tratě jsou upravovány po celou zimní sezónu. Pravidelně se zde také pořádá hromadný dálkový běh na lyžích „Jizerská padesátka“.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je od 9:00 do 16:00, večerní lyžování na Malinovce 16:30 – 20:00. Celodenní jízdenka stojí 370 Kč pro dospělé a 260 Kč pro děti, sedmidenní pak 1 800 Kč pro dospělé a 1 350 Kč pro děti do 15 let. Skiareál nabízí také zvýhodněné jízdné pro seniory za 270 Kč na den.

 

Služby, kontakt

 

Do Bedřichova se můžete dostat buď autem, parkoviště se nachází přímo v areálu a je zdarma. Z Jablonce nad Nisou a Liberce jezdí pravidelně skibus, z Liberce také městská hromadná doprava.

 

www.skijizerky.cz/ski-arealy/bedrichov

Poloha

Poloha: Severní Čechy, centrální část Jizerských hor, okres Jablonec nad Nisou

Souřadnice: 50°47´ SŠ, 15°09´ VD

Bedřichov - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 28.10.2011
Aktualizováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bedřichov

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Bedřichov

    Pro středisko Bedřichov zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Bedřichov

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist