Harrachov - lyžařské středisko (Česká republika)

Harrachov - lyžařské středisko

Lyžařský areál Harrachov

Lyžařský areál Harrachov

Harrachov patří k známým a oblíbeným destinacím milovníků zimních sportů a také zde funguje nejstarší sklárna v Evropě. Srdcem města v zimní sezóně je skiareál, nacházející se pod Čertovou horou (nadmořská výška 1000 m). Na úbočí Čertovy hory se nachází také několik skokanských můstků (K8, K15, K40, K70, K90, K120, K185) včetně mamutího můstku pro lety na lyžích. Tyto můstky jsou obsluhovány zvláštní lanovkou s přepravní kapacitou 212 osob za hodinu.

 

 

Harrachov - sjezdovky

 

Mapa lyžařského areálu Harrachov

Mapa lyžařského areálu Harrachov

Celkem zde najdete pět sjezdových tratí různé obtížnosti v celkové délce téměř 7 kilometrů. Pro začátečníky je k dispozici Modrá sjezdovka dlouhá 2 200 metrů, pro pokročilejší lyžaře pak dvě červené sjezdovky (Červená I a II) s možností večerního lyžování a pro zdatné lyžaře proslulá Černá sjezdovka. Ta je známá především svým kilometr dlouhým „padákem“ bez jediné zatáčky, který tvoří 250 z celkových 300 metrů převýšení, kterými sjezdovka disponuje. Černá je tak prudká, že dříve se dokonce vůbec neupravovala, dnes jí sice rolby projíždějí, ale během několika málo hodin se na ní stejně udělají boule a jedná se o extrémně náročnou trať pro opravdu zkušené sjezdaře. V provozu jsou zde dvě čtyřsedačkové lanovky a jeden vlek o celkové přepravní kapacitě 4 400 osob za hodinu. Pro snowboardisty byl v Harrachově otevřen snowpark. Všechny sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem zasněžování a tak je možné zde udržovat sněhovou pokrývku až po 5 měsíců v roce. Také běžkaři najdou v Harrachově dostatek tratí, jejichž celková délka je 110 kilometrů, včetně dvou 7,5 km dlouhých závodních tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je od 8:00 do 16:00, případně do 20:00 na osvětlené části sjezdovky Červená II. Celodenní jízdenka stojí 599 Kč pro dospělé, 540 Kč pro mládež a 390 Kč pro děti, šestidenní jízdenka vyjde na 3 070 Kč pro dospělé, respektive 2 760 Kč a 2 000 Kč pro mládež a děti. Ti návštěvníci, kteří se ubytují v některém z hotelů a penzionů, které jsou členem sdružení pro rozvoj Harrachova, mají možnost získat 15% slevu na skipasy.

 

Služby, kontakt

 

Ve městě funguje skibus, který zajíždí také na polskou stranu Krkonoš k běžeckým tratím v Jakušicích. V centru města i u zastávky lanovky Rýžoviště se nachází menší parkoviště, ale ta jsou v sezóně většinou beznadějně přeplněná a proto je lepší nechat auto na centrálním parkovišti na okraji Harrachova, které je dostatečně velké.

 

www.harrachov-info.cz

 

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Semily

Souřadnice: 50°46´ SŠ, 15°25´ VD

Harrachov - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 28.10.2011
Aktualizováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Harrachov

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Harrachov

    Pro středisko Harrachov zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Harrachov

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist