Praděd - lyžařské středisko (Česká republika)

Praděd - lyžařské středisko

Skiareál Praděd – Ovčárna, sjezdovka

Skiareál Praděd – Ovčárna, sjezdovka

Praděd (1 491 m nad mořem) je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku a pátá nejvyšší v celé České republice. Je součástí Pradědského hřbetu na rozhraní Moravy a Slezska. Jedná se o jedno z nejchladnějších míst v České republice, roční průměrná teplota se tu pohybuje kolem 1°C a tak zde najdete vynikající sněhové podmínky (podle některých dokonce nejlepší v celé České republice) zpravidla od konce října až do května.

 

 

 

 

 

Praděd - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Praděd - Ovčárna

Mapa lyžařského střediska Praděd - Ovčárna

Skiareál Praděd – Ovčárna se nachází v nadmořské výšce 1 235 – 1 445 m nad mořem na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky na severních svazích Petrových kamenů (1446 m nad mořem) a Vysoké hole (1646 m nad mořem). Může se tak pochlubit nejvýše položeným nástupištěm lyžařských vleků v České republice. Celkově zde najdete 4,2 kilometru sjezdových tratí všech obtížností, takže Praděd - Ovčárna je vhodným cílem jak pro začátečníky tak pro pokročilé lyžaře – nejdelší černá sjezdovka A s převýšením 200 metrů a červená C mají dokonce homologaci pro závodní lyžování. Všechny tratě jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. 8 sjezdovek (1 černá, 3 červené a 4 modré) tu obsluhuje 7 vleků s kotvou nebo pomou o celkové přepravní kapacitě 5 300 osob za hodinu. V areálu najdete také snowpark a na sjezdovce Malý Václavák je k dispozici dětské hřiště a lyžařská škola. V okolí se také nachází na 45 km běžeckých tratí, z nichž oblíbená je například trať od Petrových kamenů k Jelení studánce a ke Skřítku nebo směrem na Švýcárnu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 8:30 do 16:00, ovšem vzhledem k tomu, že se skiareál nachází na území CHKO Jeseníky, je otevírací doba upravována podle aktuálních sněhových podmínek správou parku. Jednodenní skipas se prodává za 400 Kč pro dospělého a 300 Kč pro dítě do 12 let, děti do 5 let mají celodenní jízdné za 50 Kč. Sedmidenní jízdenka pak vyjde na 2 100 Kč pro dospělého a 1 300 Kč pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Přímo pod nástupem na vleky u hotelu Figura se nachází velkokapacitní parkoviště Ovčárna, které je zároveň točnou. V případě přeplnění tohoto parkoviště je k dispozici ještě níže položená parkoviště Karlova Studánka a Hvězda, odkud zajišťuje dopravu do skiareálu také kyvadlová doprava.

 

www.figura.cz

 

 

Poloha

Poloha: Jeseníky, Pradědský hřbet

Souřadnice: 50°04´ SŠ, 17°13´ VD

Praděd - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 14.11.2011
Aktualizováno: 14.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Praděd

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Praděd

    Pro středisko Praděd zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Praděd

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist