Tanvaldský Špičák - lyžařské středisko (Česká republika)

Tanvaldský Špičák - lyžařské středisko

Tanvaldský Špičák, Špičák I.

Tanvaldský Špičák, Špičák I.

Tanvaldský Špičák (831 metrů nad mořem) je vrch mezi městy Albrechtice a Tanvald v Jizerských horách. Na vrcholu se nachází rozhledna a turistická chata. Najdete zde největší lyžařské středisko Jizerských hor, které je vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé lyžaře.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanvaldský Špičák - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Tanvaldský Špičák

Mapa lyžařského střediska Tanvaldský Špičák

V areálu Tanvaldského Špičáku jsou v nadmořské výšce 542 – 812 metrů situována dvě střediska (Tanvaldský Špičák I a II) nabízející 6,6 kilometru sjezdových tratí, z nichž 4 jsou delší než 1 kilometr. Všechny tratě jsou denně upravovány a technicky zasněžovány. Středobodem areálu Tanvaldský Špičák I je čtyřsedačková lanovka vedoucí od centrálního parkoviště až na vrchol. Nalevo od výstupu se nachází modrá sjezdovka Špičák I dlouhá 1 450 metrů a červená Suzuki dlouhá 1 350 metrů, napravo pak najdete prudší svah s černou sjezdovkou Slalomák, na níž v prostřední pasáži navazuje červená trať Rukáv – dohromady mají tyto dvě sjezdovky 1 670 metrů a převýšení 270 metrů. K dispozici je i pět dalších modrých sjezdovek. Kromě čytřsedačkové lanovky je provoz zajišťován dalšími 5 vleky (1 kotovový a 4 x poma). Celková přepravní kapacita skiareálu je 5 960 osob za hodinu. V areálu se nachází rovněž snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanová dráha je v provozu od 8:00 do 16:00, ostatní vleky od 8:30. K dispozici je také večerní lyžování (17:00 – 20:00) na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II. Celodenní jízdné stojí 480 Kč pro dospělého, 400 Kč pro seniory a 380 Kč pro dítě, sedmidenní skipas pak vyjde na 2 700 Kč pro dospělého a 2 170 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

Areál je dobře dostupný jak autem – k dispozici jsou tu zdarma dvě parkoviště o celkové kapacitě 800 míst. Nedaleko se také nachází vlaková stanice Tanvaldský Špičák na trati Liberec – Josefův Důl. K dalším službám patří lyžařská škola, půjčovna a skiservis.

 

www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/ski-areal-tanvaldsky-spicak-898.htm

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Jizerské hory

Souřadnice: 50°45´ SŠ, 15°16´ VD

Tanvaldský Špičák - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Aktualizováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tanvaldský Špičák

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Tanvaldský Špičák

    Pro středisko Tanvaldský Špičák zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Tanvaldský Špičák

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist