Stupava - lyžařské středisko (Česká republika)

Stupava - lyžařské středisko

Skiareál Stupava

Skiareál Stupava

Stupava je skiareál v blízkosti stejnojmenné obce v oblasti Chřiby v údolí řeky Kyjovky. Nachází se v chráněné krajinné oblasti a je v provozu od roku 2001. Lokalitu vyhledávají jak začínající tak i pokročilí lyžaři a snowboardisté.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stupava - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Stupava

Mapa lyžařského střediska Stupava

V nadmořské výšce 350 – 450 metrů tu najdete pět sjezdových tratí – dvě červené sjezdovky (Červená dlouhá 300 metrů a Červená II dlouhá 500 metrů) a tři kratší modré tratě o celkové délce 1,2 kilometru. Hlavní červená sjezdovka je pravidelně zasněžována a nabízí také díky osvětlení možnost večerního lyžování. V provozu jsou tu čtyři vleky o celkové přepravní kapacitě 2 500 osob za hodinu, dva obsluhují hlavní červené sjezdovky, jeden kratší vlek se nachází pod vysílačem na hřebeni a je z obou stran obklopen modrými sjezdovkami. Čtvrtý sedmdesátimetrový vlek u hlavního parkoviště funguje zdarma. V areálu se nachází také snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 8:30 do 20:30, pátek do 21:00. Návštěvníci mohou využít buď bodové jízdné (1 jízda vlekem vyjde na 9 Kč) nebo časové jízdenky. Jednodenní jízdné stojí 350 Kč pro dospělého a 300 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

Skiareál je snadno dostupný od mezinárodní silnice E 50 a přímo pod nástupem na vleky se nachází velké centrální parkoviště, dvě další jsou pak v centru obce u kostela. V rámci služeb nabízí Stupava lyžařskou a snowboardovou školu zajišťující již od roku 2003 individuální výuku. Lyžařům je tu k dispozici také půjčovna, skiservis a restaurace.

 

www.stupava.cz

 

Poloha

Poloha: jihovýchod ČR, Chřiby, okres Uherské Hradiště

Souřadnice: 49°07´ SŠ, 17°15´ VD

Stupava - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Aktualizováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Stupava

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Stupava

    Pro středisko Stupava zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Stupava

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist