Ještěd - lyžařské středisko (Česká republika)

Ještěd - lyžařské středisko

Sjezdovky na Ještědu

Sjezdovky na Ještědu

Ještěd patří díky své dobré dostupnosti k jedněm z nejoblíbenějších lyžařských areálů v severních Čechách. Zdejší lyžařské středisko nabízí celkem 12 sjezdovek – jak černé pro zkušené lyžaře tak červené a modré pro méně zdatné a začátečníky. Můžete se zde také kochat překrásným výhledem na Jizerské hory a údolí s městem Libercem, na druhou stranu hřebene se do daleka táhnou kopce Českého Středohoří. Ještědský areál, který je celý uměle zasněžován, patří k nejmodernějším v České republice. Dostupnost skiareálu je skutečně ideální – z Liberce se sem dostanete tramvají či autobusem přímo pod lanovku na Ještěd. Autem nebo skibusem trvá stokilometrová cesty z Prahy asi hodinu.

 

Ještěd - sjezdovky

 

Mapa lyžařského areálu Ještěd

Mapa lyžařského areálu Ještěd

Zdejší sjezdové tratě jsou poměrně úzké a často zledovatělé a jezdí se tu relativně rychle. Najdete zde více jak 9 km upravených sjezdových tratí, které obsluhují 4 lanovky (Kabinová lanová dráha Ještěd, čtyřsedačkové lanovky Černý vrch a Skalka, dvousedačková lanovka Nové Pláně), 4 kotvové vleky (Po lany, Bucharka, Na hřeben a Staré Pláně) a 2 provázkové dětské vleky. V areálu se nachází také kvalitně vybavený a udržovaný snowpark, který nabízí tři tratě kombinující skoky s pevnými překážkami. Nejoblíbenější mezi lyžaři i snowboardisty je červená Liberecká sjezdovka s délkou asi 1,5 km a převýšením 300 m vedoucí z Černého vrchu. V případě, že dost nasněží, stává se Ještěd také vyhledávaným cílem milovníků freeridingu – nabízí totiž terénní lyžování po široké nepoužívané a poměrně prudké lesní sjezdovce.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je od 8:30 do 16:00, večerní lyžování od 18:00 do 21:00. Celodenní jízdenka vyjde na 550 Kč pro dospělého a 280 Kč pro dítě, sedmidenní pak na 2970 Kč (dospělí) a 1520 Kč (dítě). Děti ročník 2001 a mladší v doprovodu dospělého zdarma, děti ročník 2006 a mladší zcela zdarma (neplatí pro provázkové vleky). Skiareál nabízí také zvýhodněné jízdné pro seniory a juniory (studenti do 26 let po předložení ISIC karty platí juniorské jízdné).

 

Služby, kontakt

 

Centrální parkoviště pro 500 aut, stejně jako další parkovací plochy u vleku Bucharka a Pod lany jsou zdarma. V areálu dále najdete půjčovnu veškerého lyžařského a snowboardového vybavení včetně srevisu, lyžařské a SNB školy, restauraci, občerstvení a také několik hotelů a penzionů, které jsou rozesety v okolí lyžařského areálu Ještěd.

 

www.skijested.cz

 

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Jizerské hory, okres Liberec

Souřadnice: 50°43´ SŠ, 14°59´ VD

Ještěd - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 29.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ještěd

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Ještěd

    Pro středisko Ještěd zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Ještěd

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist