Zadov - lyžařské středisko (Česká republika)

Zadov - lyžařské středisko

Zadov - Kobyla, lanovka

Zadov - Kobyla, lanovka

Zadov se nachází na Šumavě, 5 km jihozápadně od obce Stachy a asi 30 km od Prachatic. Kromě lyžařského areál pro sjezdové i běžecké lyžování tu byly v roce 1978 postaveny rovněž skokanské můstky, které jsou však dnes v havarijním stavu. Zadov je neodmyslitelně spojen také s Kateřinou Neumannovou, která ve zdejším běžeckém areálu trénovala a vlastní zde chalupu. V lokalitě najdete dva areály: Zadov – Chráňov a Nové Hutě.

 

 

 

 

Zadov - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Zadov - Churáňov

Mapa lyžařského střediska Zadov - Churáňov

Skiareál Zadov – Chráňov leží v nadmořské výšce 890 – 1 120 metrů nad mořem a k dispozici je tu 7 sjezdových tratí lehké a střední obtížnosti v celkové délce 4,5 kilometru. V okolí lanové dráhy Zadov – Kobyla se nachází jednak lehčí modrá sjezdovka a jednak tři tratě, které jsou v horní pasáží prudší (červené) a v dolní pozvolnější (modré). Tyto sjezdovky jsou také osvětlené pro večerní lyžování. Druhá lanovka v areálu vyváží návštěvníky ze Zadova k chatě Churáňov (1 087 metrů nad mořem), odkud vede dolů červená sjezdovka, která se v prostřední části větví na modrou a červenou (délka 1 100 nebo 1 300 metrů a převýšení 290 metrů). Všechny sjezdovky jsou denně dvakrát upravovány a uměle zasněžovány. Celková dopravní kapacita dvou lanovek a čtyř vleků, které se v areálu nachází, je 4 500 osob za hodinu. Areál Nové Hutě (na opačné straně areálu Kobyla) je menší středisko se 4 vleky a jedním dětským provazovým vlekem. Lyžaři zde mohou využít několik modrých sjezdovek, které jsou sice kratší, ale velmi vhodné pro začátečníky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je 8:30 – 16:00, večerní lyžování v areálu Kobyla probíhá od 18:00 do 21:00. Jednodenní jízdenka stojí 490 Kč pro dospělého a 330 Kč pro děti od 6 do 15 let. Sedmidenní jízdné vyjde na 2 400 Kč pro dospělého a 1 660 Kč pro dítě. Pro rodiny s dětmi je nabízen zvýhodněný Family Pass Zadov.

 

Služby, kontakt

 

V areálu je k dispozici lyžařská škola, snowtubing, půjčovna a několik restaurací a občerstvení. Parkoviště se nachází jak u dolních nástupů na obě lanovky, tak u běžeckého stadionu u horního výstupu z lanovky Zadov – Churáňov a také u sjezdovek v Nových Hutích.

 

www.lazadov.cz

 

Poloha

Poloha: Jižní Čehy, Šumava, okres Prachatice

Souřadnice: 49°04´ SŠ, 13°37´ VD

Zadov - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zadov

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Zadov

    Pro středisko Zadov zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Zadov

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist