Lysá hora (Krkonoše) - lyžařské středisko (Česká republika)

Lysá hora (Krkonoše) - lyžařské středisko

Lysá hora, Turistická sjezdovka

Lysá hora, Turistická sjezdovka

Lysá hora (1 344 m nad mořem) je vrchol v Krkonoších asi 4 kilometry severovýchodně od Rokytnice nad Jizerou. Pod Lysou horou se nachází skiareál Rokytnice nad Jizerou – Horní Domky v nadmořské výšce 657 – 1315 m nad mořem, jehož srdcem je čtyřsedačková lanová dráha na Lysou horu s přepravní kapacitou 2 020 osob za hodinu postavená v roce 1996. Na vrcholu Lysé hory, který se nachází v I. zóně KRNAP, je nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

 

Lysá hora (Krkonoše) - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lysá hora

Mapa lyžařského střediska Lysá hora

Z vrcholu vede dolů modrá Turistická sjezdovka v délce bezmála 3 kilometry a s převýšením 650 metrů. Zpočátku vede nízkým lesem, posléze se dostanete na širokou louku u chaty Lovčenky a končí prudkým sjezdem ke stanici lanovky. Nejhezčí zdejší trať je však Červená sjezdovka FIS s délkou 2,5 kilometru a převýšením 590 metrů. Trať často zatáčí a mění sklon, je ale dostatečně široká a nenajdete zde žádné vyloženě nebezpečné místo. Jízdu si můžete ještě prodloužit půlkilometrovým mírným sjezdem úvozovou cestou. Krom těchto dvou překrásných a oblíbených sjezdovek najdete ve skiareálu dalších 9 kilometrů tratí od modrých a červených až po černou Dřevařskou sjezdovku. Vedle lanovky na Lysou horu vede další čytřsedačková lanovka na chatu Lovčenka a dále tu najdete také 6 tyčových vleků. Při nedostatku sněhu je areál uměle zasněžován až z 90%. Pro příznivce snowboradingu je tu k dispozici snowpark s několika skoky, překážkami a malým vlekem.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provoz lanovek a vleků je zahájen v 8:00 a končí v 16:00. Celodenní jízdenka stojí 590 Kč pro dospělé a 470 Kč pro děti, sedmidenní pak vyjde na 3 480 Kč pro dospělého a zlevněná pro dítě na 2 780 Kč. Rodiny s dětmi mají možnost slevy stejně jako senioři nad 70 let. Pro děti do 4 let je vstup zdarma.

 

Služby, kontakt

 

Pod Lysou horou najdete celkem 4 parkoviště o kapacitě 700 parkovacích míst, z nichž tři jsou zdarma. Dále je v areálu půjčovna s prodejnou a servisem veškerého lyžařského a SNB vybavení, restaurace, dětský park a ubytovací zařízení.

 

www.skiareal-rokytnice.cz

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Rokytnice nad Jizerou

Souřadnice: 50°45´ SŠ, 15°30´ VD

Lysá hora (Krkonoše) - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 30.10.2011
Aktualizováno: 30.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lysá hora (Krkonoše)

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist