Severák - lyžařské středisko (Česká republika)

Severák - lyžařské středisko

Severák, sjezdovka

Severák, sjezdovka

Oblast kolem Hrabětic a kopce Severáku v Jizerských horách, nacházející se mezi areály Bedřichov a Tanvaldský Špičák, patří k nejchladnějším v celé oblasti. Díky své dobré poloze, mnoha slunným dnům, dobré dopravní dostupnosti a široké škále služeb je oblíbeným cílem milovníků zimních sportů. Na Severáku najdete v nadmořské výšce 700 – 804 metrů nad mořem velké množství sjezdových tratí různé obtížnosti, zejména se zde však nachází sjezdovky vhodné pro začátečníky a dětské sjezdovky, takže skiareál je hojně navštěvován hlavně rodinami s dětmi.

 

Severák - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Severák

Mapa lyžařského střediska Severák

Celkem 10 sjezdovek o celkové délce 4,3 kilometru a 4 dětské tratě tu obsluhuje 11 vleků (poma nebo kotva) s přepravní kapacitou 6 005 osob za hodinu. K nejoblíbenějším patří modré sjezdovky U Arniky I (prudší v horní pasáži) a U Arniky II, dále pak 670 metrů dlouhá trať Přemostění. Pro náročnější lyžaře je tu k dispozici půlkilometrová červená trať Jih I a II a sjezdovka Loučky. Pro nejmenší je tu několik dětských vleků a cvičná louka s velmi pozvolným profilem. Funguje zde umělé zasněžování i večerní lyžování. Severák také protíná Jizerská magistrála, takže i milovníci běžeckého lyžování si zde přijdou na své – celkem se tu nabízí na 120 kilometrů upravovaných tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 9h do 17h. Večerní lyžování je možné pouze v hlavní sezoně, a sice každý pátek u Arniky od 17h do 20h. Ceny skipassů ve vedlejší sezoně (do 25. 12. a od 20. 3.) jsou následující: skipass na 4 hodiny stojí 210 korun pro dospělého a 130 korun pro dítě. Jednodenní skipass stojí 290 korun, dvoudenní 540 korun, třídenní 750 korun a týdenní 1 380 korun. V hlavní sezoně (26. 12. - 18. 3.) jsou ceny skipassů: skipass na 4 hodiny pro dospělého stojí 280 korun a 200 pro dítě. Jednodenní skipass stojí 380 korun, dvoudenní 710 korun, třídenní 960 korun a týdenní 1 890 korun. Noční lyžování stojí 210 korun pro dospělého a 180 korun pro dítě. V ceně třídenního a vícedenního skipassu je jeden den lyžování na Tanvaldském Špičáku.

 

Služby, kontakt

 

V areálu se nachází snowpark s 6 překážkami a dvěma skoky. Proslulá je také místní lyžařská škola, v okolí skiareálu funguje rovněž několik půjčoven lyžařského vybavení. Přímo pod nástupem na vleky se nachází dvě neplacená centrální parkoviště o celkové kapacitě 350 vozidel.

 

www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/ski-areal-severak-125.htm

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Jizerské hory, Hrabětice

Souřadnice: 50°46´ SŠ, 15°11´ VD

Severák - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Severák

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Severák

    Pro středisko Severák zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Severák

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist