Buková hora - lyžařské středisko (Česká republika)

Buková hora - lyžařské středisko

Buková hora, Svitavská sjezdovka

Buková hora, Svitavská sjezdovka

Skiregion Buková hora se nachází v jižní části Orlických hor asi 30 kilometrů od Ústí nad Orlicí. Návštěvníci zde najdou síť sjezdových tratí ve dvou areálech – Čenkovice, ležící v údolí mezi Červenohorským sedlem a Bukovou horou, a Červená voda. Tratě o celkové délce 6,1 km, které jsou v případě potřeby technicky zasněžovány, obsluhuje 9 vleků o úhrnné přepravní kapacitě 7 450 osob za hodinu. Kromě 8 vleků s pomou nebo kotvou poskytuje největší komfort vyhřívaná odpojitelná čytřsedačková lanovka Leitner, která zvládne trasu na Bukovou horu dlouhou 1670 metrů za 6 minut.

 

Buková hora - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Buková hora

Mapa lyžařského střediska Buková hora

Pro začátečníky jsou zde k dispozici méně náročné modré sjezdovky (Junior, Čenkovická, Vigona, Pod parkovištěm, U lesa), pro pokročilé pak červené tratě (Třebovská, Svitavská a 2,1 km dlouhá Mlýnická s převýšením 400 m). Mezi sjezdovkami Třebovská a Svitavská se nachází také snowpark. Pro běžkaře se nabízí unikátní sportovní areál Buková hora – Suchý vrch s 60 kilometry upravených běžeckých tras. Standardně je zde upravována jedna stopa pro bruslařskou techniku a jedna pro klasickou.

 

 

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky a lanovka jsou v provozu od 9:00 do 16:00, o víkendech a svátcích již od 8:30. Večerní lyžování na čenkovických vlecích Vigona a TJ Čenkovice probíhá od 17:00 do 21:00. Jednodenní skipas vyjde na 400 Kč pro dospělé a 320 Kč pro děti, šestidenní jízdné stojí 1 800 Kč respektive 1 440 Kč pro děti. Skiareál nabízí také zvýhodněné rodinné jízdné.

 

Služby, kontakt

 

Obě údolí, jak čenkovické tak červenovodské je napojeno na síť skibusů a pro ty, kdo přijedou autem, je zde k dispozici několik neplacených poměrně velkých parkovišť přímo v centru obou areálů v těsné blízkosti nástupů na jednotlivé vleky a lanovku. Dále jsou zde občerstvení, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, půjčovny lyží a snowboardů, snowpark, snowtubing a úschovny zavazadel.

 

www.ski-regionbukovahora.cz

 

 

Poloha

Poloha: severovýchodní Čechy, Orlické hory, Bukovohorská hornatina 

Souřadnice: 50°00´ SŠ, 16°42´ VD

Buková hora - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 28.10.2011
Aktualizováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Buková hora

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist