Lipno nad Vltavou - lyžařské středisko (Česká republika)

Lipno nad Vltavou - lyžařské středisko

Lipno nad Vltavou, sjezdovka Jezerní

Lipno nad Vltavou, sjezdovka Jezerní

Skiareál Lipno nacházející se v bezprostřední blízkosti stejnojmenné vodní přehrady na Šumavě je nejmodernější lyžařské středisko v jižních Čechách. Provozovatelé se zaměřili především na rodiny s dětmi, proto je zdejší dominantou velké lyžařské hřiště se třemi pojízdnými koberci, malým vlekem, lyžařským kolotočem a dalšími zábavnými překážkami. Lipenský skiareál je rovněž nástupním místem do upravených běžkařských stop, z nichž v okolí najdete jak ty kratší tak až padesátikilometrové okruhy. Atraktivitu místa zvyšuje i to, že v těsné blízkosti se nachází Aquaworld, bobová dráha, sportovní hala a na zamrzlém lipenském jezeře 11 km dlouhá bruslařská dráha.

 

Lipno nad Vlatvou - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lipno nad Vltavou

Mapa lyžařského střediska Lipno nad Vltavou

Lipno nabízí 7 sjezdových tratí ze Slupečného vrchu a z Kramolína (nadmořská výška 900 m) o celkové délce 8,3 km, z čehož dvě sjezdovky jsou červené (Pánská, Střecha) a 5 je modrých (Promenádní, Školní, Dámská, Jezerní, Spojovací). Tyto tratě s mírným profilem a nižší náročností jsou tak vhodné jak pro začátečníky tak pro mírně pokročilé. K dispozici jsou tu 3 čtyřsedačkové lanovky a 2 vleky. Milovníkům snowboradingu je k dispozici snowpark a nově je otevřena také 800 m dlouhá snowcrossová dráha. Večerní lyžování probíhá na nejdelší zdejší sjezdovce - Jezerní. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Provozní doba vleků je od 8:30 do 16:00 a večerní od 18:00 do 21:00. Celodenní skipas stojí 490 Kč, pro děti do 18 let 340 Kč, sedmidenní pak 2 670 Kč pro dospělého a 1 870 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

Dopravu zajišťují na Lipno skibusy z Českých Budějovic. V případě dopravy vlastním autem má návštěvník možnost využít bezplatné centrální parkoviště přímo u lanovky. V areálu je lyžařská a SNB škola, půjčovna lyžařského vybavení se servisem a prodejnou, dětský koutek, Aquaworld Lipno, ubytovny, restaurace a sportbar.

 

www.lipnoservis.cz 

Poloha

Poloha: jižní Čechy, Šumava, okres Český Krumlov

Souřadnice: 48°38´ SŠ, 14°13´ VD

Lipno nad Vltavou - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 30.10.2011
Aktualizováno: 30.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lipno nad Vltavou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Lipno nad Vltavou

    Pro středisko Lipno nad Vltavou zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Lipno nad Vltavou

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist