Přední planina - lyžařské středisko (Česká republika)

Přední planina - lyžařské středisko

Přední planina, Svatý Petr

Přední planina, Svatý Petr

Přední planina (1 196 metrů nad mořem) je zalesněná hora s plochým temenem nacházející se v centrálních Krkonoších nad Špindlerovým mlýnem. Je společně se Zadní Planinou součástí rozsochy vybíhající směrem k jihu a od dalšího z vrcholů Stohu je oddělena nehlubokým sedlem. Severní svah do údolí Svatého Petra je velmi prudký.

 

 

 

 

 

Přední planina - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Svatý Petr

Mapa lyžařského střediska Svatý Petr

Na severních svazích Přední planiny se nachází Svatý Petr, který je součástí skiareálu Špindlerův Mlýn. Zdejší sjezdové tratě patří k těm nejkvalitnějším, které jsou v České republice k dispozici, a jsou určeny především zkušeným lyžařům, kteří hledají náročnější profily tratí. Předně je to černá sjezdovka FIS World Cup, dlouhá 1 375 m s převýšením 450 m, která je obsluhována v dolní části dvousedačkovou lanovkou a v horní části vlekem. Shora vede nejprve červená sjezdovka, která se u konečné lanové dráhy mění v černou a dolů zde padá pověstný buben, kvůli němuž sem míří desítky lyžařů – je tak prudký, že je velmi obtížné na něm vůbec zabrzdit. Poněkud mírnější sjezdové tratě najdete v okolí čtyřsedačkové lanovky (přepravní kapacita 2 400 osob za hodinu), která vede až na severní okraj vrcholové plošiny. Po levé straně se nachází modrá sjezdovka, mírně napravo pak o něco náročnější červená. V rámci skiareálu Svatý Petr se nachází také snowpark s U-rampou. Přední planina je také ideálním místem pro hřebenové túry.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky jsou v provozu od 8:00 do 16:00 a cena za jednu jízdu na čtyřsedačkové lanovce je 90 Kč pro dospělého a 70 Kč pro dítě. Většina návštěvníků však využívá spíše skipas, který platí pro celý skiareál Špindlerova mlýna – jednodenní jízdenka stojí 700 Kč pro dospělého a 450 pro dítě, sedmidenní pak 3 500 Kč pro dospělého a 2 250 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

V areálu Svatého Petra pod Přední planinou najdete lyžařské školy, půjčovny sportovního vybavení, restaurace i bufety a také je zde bohatý noční život. Parkoviště se nenachází přímo pod lanovkou ale nedaleko u nástupu na lanovku Hromovka.

 

www.skiareal.cz/svaty-petr.aspx

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše

Souřadnice: 50°42´ SŠ, 15°37´ VD

Přední planina - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 14.11.2011
Aktualizováno: 14.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Přední planina

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Přední planina

    Pro středisko Přední planina zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Přední planina

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist