Špičák - lyžařské středisko (Česká republika)

Špičák - lyžařské středisko

Skiareál Špičák

Skiareál Špičák

Špičák je část města Železná Ruda, nacházející se asi 2 kilometry severně od jeho centra, pod stejnojmenným vrchem (nadmořská výška Špičáku je 1 205 metrů nad mořem). V současnosti je jedním z největších lyžařských středisek na české straně Šumavy a poskytuje širokou nabídku sportovního vyžití nejen v zimě ale i v létě. Skiareál Špičák se nachází v nadmořské výšce 860 – 1 202 metrů nad mořem a je ideálním místem jak pro rodiny s dětmi a lyžaře – začátečníky, tak i pro zkušenější sjezdaře.

 

 

Špičák - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Špičák

Mapa lyžařského střediska Špičák

Celkem zde najdete 5 základních sjezdových tras (v úhrnné délce 6,5 km) všech stupňů obtížnosti, od těch modrých (například sjezdovka Lubák či Turistická s délkou 1 805 metrů a převýšením 337 metrů vedoucí od vrcholu Špičáku po pravém úbočí až k dolnímu nástupu na lanovku) přes frekventované červené sjezdovky U zalomeného a Slalomová až po černou sjezdovku Šance – ta začíná nalevo od výstupu z lanovky a padá strmě dolů, zhruba ve dvou třetinách se pak mění v modrou a končí u dolní stanice lanovky. Středobodem skiareálu je právě čtyřsedačková lanová dráha Špičák s nástupním kobercem, která na délce 1 272 metrů přepraví každou hodinu 2 400 osob. Dále jsou zde k dispozici dětské sjezdovky a tratě pro výuku lyžování, které se nachází v dolní části areálu pod nástupem na lanovku. Dopravu lyžařů tu zajišťuje kromě lanovky dalších 10 vleků s celkovou přepravní kapacitou 5 400 osob za hodinu. V areálu se nachází také Horsefeathers snowpark, s několika překážkami a skoky, který je pravidelně upravován, a dále také Penguinland, neboli lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem a figurkami zvířátek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovka a vleky jsou v provozu od 8:30 do 16:00, večerní lyžování si můžete užít na sjezdovce Lubák ve středu, pátek a sobotu v době od 18:30 do 21:00. Celodenní skipas platný pro celý areál vyjde na 520 Kč pro dospělého, 350 Kč pro mládež (ročník 1997 – 2005) a 70 Kč pro děti. Pětidenní skipas stojí 2 180 Kč pro dospělého, a 1 620 Kč respektive 324 Kč pro mládež a děti.

 

Služby, kontakt

 

Přímo v areálu se nachází menší parkoviště, další je pak k dispozici v nedaleké Železné Rudě. Pravidelnou dopravu zajišťuje také vlak – u sjezdovek Sirotek se nachází vlakové nádraží. V areálu máte možnost využít služeb půjčovny, lyžařské školy a skiservisu. V blízkosti se nachází také několik hotelů poskytujících ubytování a restaurace.

 

http://lyzovani.spicak.cz

Poloha

Poloha: jihozápad ČR, Šumava, Železná Ruda, okres Klatovy

Souřadnice: 49°09´ SŠ, 13°13´ VD

Špičák - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Špičák

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Špičák

    Pro středisko Špičák zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Špičák

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist