Ramzová - lyžařské středisko (Česká republika)

Ramzová - lyžařské středisko

Ramzová - Šerák, lanovka

Ramzová - Šerák, lanovka

Ski areál Ramzová ve stejnojmenné části obce Ostružná leží na úpatí vrchu Šerák (1 351 metrů nad mořem) v severozápadním okraji Hrubého Jeseníku. Patří k jedněm z nejoblíbenějších lyžařských středisek na Moravě a je vhodným cílem jak pro rodiny s dětmi tak pro pokročilejší lyžaře. Sněhová pokrývka se zde drží až 180 dní v roce. Na vrcholu Šeráku se nachází kamenná Jiřího chata a protíná jej také běžkařská hřebenová magistrála Jeseníků. Příkrý svah vedoucí na vrchol je rovněž využíván milovníky skialpinismu.

 

Ramzová - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Ramzová

Mapa lyžařského střediska Ramzová

V nadmořské výšce 782 – 1 351 metrů zde najdete ve skiareálu Ramzová 7 sjezdových tratí v celkové délce 9,6 kilometru. Nejdelší červená sjezdovka má 3 kilometry, převýšení 550 metrů a její trasa vede od horní stanice lanovky na Šeráku přes Čerňavu až k dolní stanici lanové dráhy v Ramzové. Pro zkušené lyžaře jsou tu k dispozici také dvě černé sjezdovky a naopak pro začátečníky dvě modré tratě. Celková přepravní kapacita vleků je 5 300 osob za hodinu. První úsek z Ramzové na Čerňavu vyváží lyžaře čtyřsedačková lanovka a odtud na Šerák pak dvousedačková. Zejména o víkendech bývají fronty v dolní zastávce poměrně dlouhé (míří sem mnoho lyžařů z Polska) a tak někteří volí s ohledem na čekací dobu spíše lyžování v horní polovině areálu. K dispozici jsou tu také tři kratší kotvové vleky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 8:00 do 16:30, večerní lyžování probíhá na dvou sjezdovkách u kotvového vleku Moby v době od 18:00 do 21:00. Jednotlivá jízda z Ramzové až na Šerák stojí 170 Kč pro dospělého a 130 Kč pro dítě, celodenní jízdné v rámci skiareálu vyjde na 500 Kč pro dospělého a 360 Kč pro dítě do 10 let, sedmidenní pak na 3 200 Kč, respektive 2 300 Kč pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Na trase Jeseník, Lipová – Lázně jezdí pravidelné skibus, staví tu i dálkové autobusové linky z Prahy a Brna a v obci je rovněž vlaková stanice (staví zde přímé rychlíky z Jeseníka a Olomouce). Přímo pod nástupem na lanovku se nachází tři parkoviště. Součástí areálu je také jídelna a restaurace s barem, půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola či chata „U lanové dráhy“. Další možnosti ubytování jsou v bezprostředním okolí.

 

www.bonera.cz

 

Poloha

Poloha: severovýchod ČR, Jeseníky

Souřadnice: 50°11´ SŠ, 17°03´ VD

Ramzová - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ramzová

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Ramzová

    Pro středisko Ramzová zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Ramzová

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist