Herlíkovice - lyžařské středisko (Česká republika)

Herlíkovice - lyžařské středisko

Herlíkovice, sjezdovka Žalý

Herlíkovice, sjezdovka Žalý

Žalý (1 031 metrů nad mořem) je vrch ve střední části Krkonoš asi 1,5 kilometru od Benecka. Na jeho svazích se nachází skiareál Herlíkovice – Bubákov, velmi oblíbený cíl lyžařů všech kategorií i rodin s dětmi. Na vrcholu Žalého byla postavena rozhledna, z níž je při dobré viditelnosti nádherný výhled na Krkonoše a okolí.

 

 

 

 

 

Herlíkovice - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Herlíkovice - Bubákov

Mapa lyžařského střediska Herlíkovice - Bubákov

Skiareál Herlíkovice – Bubákov je tvořen dvěma středisky. Bubákov se nalézá napravo od vrcholu Žalého a je určen zejména méně zdatným lyžařům. Najdete tu čtyřsedačkovou lanovku a další vleky, které obsluhují několik modrých sjezdovek a jednu červenou, k dispozici je tu také večerní lyžování. Po levé straně od lanovky Bubákov se nachází také snowpark a funpark, ke kterému vede červená sjezdovka, která se však posléze mění v prudkém padáku na černou a pak se znovu napojuje na červenou vedoucí k dolní stanici lanové dráhy Žalý. Tato čtyřsedačková lanovka vyváží návštěvníky do nadmořské výšky 1 019 metrů nad mořem. Z vrcholu dolů vede po pravé straně od výstupu černá sjezdovka Závodní, která po třetině svahu přechází v méně obtížnou červenou, po levé straně od výstupu z lanovky se nachází červená sjezdovka. Nejdelší ze zdejších sjezdovek je modrá Vyhlídková, překonávající na délce 2 800 metrů převýšení 450 metrů. Celkem najdete ve skiareálu 12 sjezdových tratí v délce 12,4 kilometru, 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 kotvové vleky a 3 vleky s pomou (celková přepravní kapacita 7 100 osob za hodinu). 90% tratí je pravidelně uměle zasněžováno.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 16:00 a od 18:00 do 21:00 při večerním lyžování. Jednodenní jízdenka stojí 550 Kč pro dospělého a 330 Kč pro dítě, šestidenní pak 2 700 Kč pro dospělého a 1 670 Kč pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

V areálu najdete dětský park s pohyblivým kobercem, kolotočem a pohádkovým slalomem, dále také například slalomovou trať měřenou profesionální časomírou, lyžařskou školu a půjčovnu vybavení. Areál je dobře dostupný jak skibusem z Prahy – Černého Mostu, Mladé Boleslavi a Plzně, tak i autem na trase Vrchlabí – Špindlerův Mlýn. K dispozici jsou tu tři parkoviště u lanovky na Žalý a jedno u Bubákova. Pro obyvatele hlavního města se nabízí zajímavá nabídka večerního lyžování – skibus odjíždí z Prahy ve čtyři hodiny odpoledne, od šesti do devíti se lyžuje a okolo jedenácté jste zpět v Praze.

 

www.snowhill.cz/herlikovice

 

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, okres Semily

Souřadnice: 50°39´ SŠ, 15°34´ VD

Herlíkovice - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Herlíkovice

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist