Hromovka - lyžařské středisko (Česká republika)

Hromovka - lyžařské středisko

Hromovka, lanovka

Hromovka, lanovka

Hromovka neboli skiareál Svatý Petr – Hromovka je jedním z několika středisek, které se nachází v nejvýznamnějším středisku zimních sportů v České republice – ve Špindlerově Mlýně. Původně malá dřevařská osada se postupem času proměnila v turistické středisko předního významu a v současnosti se stává centrem turismu evropského formátu. V roce 2003 byla nově vybudována a sjezdová trať Hromovka, a o dva roky později zde byla vybudována také čtyřsedačková lanovka z Hromovky do Svatého Petru s přepravní kapacitou 2 278 osob za hodinu. Ačkoli se zde v sezóně pravděpodobně setkáte s frontou, která kolem desáté hodiny dopolední může trvat třeba i půl hodiny, vyvezení nahoru a následný sjezd rozhodně stojí za to.

 

Hromovka - sjezdovky

 

Mapa lyžařského areálu Hromovka

Mapa lyžařského areálu Hromovka

Z Hromovky (1031 m nad mořem) dolů vedou dvě sjezdovky s převýšením 300 – 340 metrů – modrá, která je zejména dopoledně méně přeplněná a nabízí mnoho pěkných terénních zlomů a zatáček, a červená, která je zprvu úzká, ale postupně nabírá na šířce i sklonu až po veliký buben, pod nímž se trať zase zužuje. Hromovka také nabízí jedno z nejdelších večerních lyžování v České republice denně od 18:00 do 21:00. Kvalitní technické zasněžování spolu s perfektním osvětlením umožňuje také pořádat zde závody FIS za umělého osvětlení.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Jednotlivá jízda lanovkou na Hromovku stojí 100 Kč pro dospělého a 70 Kč pro dítě, máte však možnost využít například celodenní jízdné za 700 Kč pro dospělého a 450 Kč pro dítě. Děti do 6 let jsou dopravovány zdarma, junioři a senioři za zvýhodněné jízdné. Lanovka na Hromovku je v provozu od 8 do 16 hodin, večerní lyžování si můžete užívat od 18 do 21 hodin.

 

Služby, kontakt

 

Přímo pod sjezdovkou se nachází autobusové nádraží a tři hlavní parkoviště. Dále je zde lyžařská škola, ski bus a školička pro hlídání dětí.

 

www.skiareal.cz/hromovka.aspx

Poloha

Poloha: Severní Čechy, Krkonoše, Špindlerův Mlýn

Souřadnice: 50°42´ SŠ, 15°36´ VD

Hromovka - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hromovka

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist