Špindlerův Mlýn - lyžařské středisko (Česká republika)

Špindlerův Mlýn - lyžařské středisko

Špindlerův Mlýn, sjezdovka

Špindlerův Mlýn, sjezdovka

Krkonošské městečko Špindlerův Mlýn je nejoblíbenějším českým střediskem zimních sportů, které vyniká širokou nabídkou služeb a na české poměry pestrými lyžařskými možnostmi. Na svazích nad populárním "Špindlem" se každoročně koná řada významných sportovních akcí. Sjezdové tratě v oblasti Špindlerova Mlýna se rozprostírají na krkonošských úbočích v nadmořské výšce od 702 do 1 235 metrů. Špindlerův Mlýn tvoří 5 areálů; Svatý Petr, Medvědín, Hromovka, Labská a Horní Mísečky.

 

 

Špindlerův Mlýn - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Špindlerův Mlýn

Mapa lyžařského střediska Špindlerův Mlýn

Ve Špindlerově Mlýně se mohou lyžaři těšit na sjezdové tratě v celkové délce 25 kilometrů, z nichž 95 % je v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžováno. Na vrcholky sjezdovek Špindlerova Mlýna lyžaře transportuje celkem 16 vleků (5 sedačkových lanovek a 11 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit 20 000 lidí. Na své si přijdou lyžaři všech výkonnostních stupňů. Největší lákadlo pro náročné lyžaře představuje černá sjezdovka ve Svatém Petru, na které se jel i ženský slalom v rámci Světového poháru v alpském lyžování. Dále se můžete těšit na 3 snowparky, u-rampu, dětské parky, večerní lyžování a lyžařské školy. V okolí se nachází 85 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky ve Špindlerově Mlýně jezdí od 8:00 do 16:00. Večerní lyžování je možné na Hromovce každý den od 18:00 do 21:00. Jednodenní skipas přijde dospělého lyžaře v hlavní sezóně na 700 Kč a za šestidenní permici zaplatí 3 200 Kč.

 

Služby, kontakt

 

Ve Špindlerově Mlýně je široká nabídka restaurací a barů, v nichž se můžete po návratu z celodenního lyžování bavit až do časných ranních hodin.

 

www.skiareal.cz

 

Poloha

Poloha: severovýchodní Čechy, Královéhradecký kraj

Souřadnice: 50° 44′ SŠ, 15° 36′ VD

Plocha: 76,90 km2


Obyvatelstvo

Populace: 1 198

Špindlerův Mlýn - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 30.03.2011
Aktualizováno: 27.11.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Špindlerův Mlýn

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist