Klínovec - lyžařské středisko (Česká republika)

Klínovec - lyžařské středisko

Vlek na Klínovci

Vlek na Klínovci

Klínovec (1 244 m n.m.) je nejvyšší vrchol Krušných hor a zároveň největší lyžařské středisko regionu, které se neustále dále rozvíjí a díky dobré dostupnosti je oblíbeným cílem milovníků zimních sportů. Jen 120 kilometrů od Prahy v blízkosti německých hranic a střediska Oberwiesenthal najdete 12 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností, z nichž 80% je v případě potřeby uměle zasněžováno.

 

 

 

 

 

Klínovec - sjezdovky

 

Mapa lyžařského areálu Klínovec

Mapa lyžařského areálu Klínovec

Šest modrých sjezdovek (Dámská, Pod Zámečkem, Turistická, Jáchymovská II, Cvičná a Přemostěná), čtyři červené (Pařezovka, Přemostěná, Slalomák a Jáchymovská) a jedna černá U zabitého se nachází na ploše 25 hektarů a k dispozici je tu 7 lyžařských vleků a 3 sedačkové lanovky včetně moderní čtyřsedačkové lanovky s ochrannými kryty sedaček o celkové přepravní kapacitě 8 050 osob za hodinu. Milovníci dlouhých sjezdů by měli vyzkoušet zejména tratě Jáchymovská (délka 2 500 m a převýšení 426 m) a Dámská. Na své si zde přijdou jak náročnější lyžaři tak i začátečníci. Pro snowboradisty je tu otevřen Óčko Snowpark Klínovec s U-rampou a mnoha překážkami, pro nejmenší je pak k dispozici dětský skipark s vlekem zdarma. Pro běžkaře se nabízí jeden ze 4 okruhů, jejichž celková délka je 22 km.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Jednodenní jízdné pro celý skiareál Klínovec stojí 570 Kč pro dospělého a 420 Kč pro děti, sedmidenní skipas pro celý region Fichtelberg – Klínovec vyjde na 2 800 Kč pro dospělého a 2 150 Kč pro dítě. V nabídce je rovněž zvýhodněné jízdné pro rodiny (například 2 dospělí + 1 dítě za 1 370 Kč) a slevy pro juniory a seniory. Děti do 6 let mají vleky a lanovku zdarma. Všechny vleky a pokladny v areálu jsou otevřeny každý den od 8 do 16 hodin. Pro večerní lyžování je otevřena pokladna č. 1. a vlek D každý den od 16 do 21h.

 

Služby, kontakt

 

Přímo pod Klínovcem se nachází centrální parkoviště, kde může zdarma parkovat až 700 aut, další parkoviště najdete pod sjezdovkou Dámská. V areálu je dále lyžařský areál pro děti s vlekem zdarma, bankomat, restaurace, půjčovna a servis lyžařského vybavení, ski bus a několik hotelů a pensionů pro ubytování.

 

www.klinovec.cz

 

 

Poloha

Poloha: severozápadní Čechy, Krušné hory, okres Karlovy Vary

Souřadnice: 50°23´ SŠ, 12°58´ VD

Klínovec - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 29.10.2011
Aktualizováno: 29.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Klínovec

22.01.2014 19:23 Jirka    
---.net.upcbroadband.cz

Byl jsem dnes na klín ovcí a opět hrůza.všude hroudy,ne upravené ať se ty blbci naučené dělat

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Klínovec

    Pro středisko Klínovec zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Klínovec

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist