Železná Ruda - lyžařské středisko (Česká republika)

Železná Ruda - lyžařské středisko

Železná Ruda, skiareál Nad nádražím

Železná Ruda, skiareál Nad nádražím

Horské městečko Železná Ruda se rozkládá v kotlině mezi vrchy Špičák (1 205 m n.m.) a Pancíř (1 214 metrů n.m.) v údolí říčky Řezná. Díky své poloze a dobré dostupnosti je oblíbeným lyžařským letoviskem i centrem letních sportů a je vyhledáván zejména rodinami s dětmi. Návštěvník zde najde na 25 kilometrů sjezdových tratí a vleky o celkové přepravní kapacitě 15 000 osob za hodinu. Kromě frekventovaného skiareálu Špičák najdete v Železné Rudě také další střediska – Belveder, Nad nádražím a Samoty.

 

 

Železná Ruda - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Nad Nádražím - Belveder

Mapa lyžařského střediska Nad Nádražím - Belveder

Lyžařský areál Belveder se nachází vedle silnice E 53 na okraji Železné Rudy na úpatí Pancíře a v provozu tu jsou 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu. Pro nejmenší je zde 180 m dlouhý vlek s pomalou přepravní rychlostí v horní části areálu. Pro zkušenější lyžaře jsou k dispozici dvě modré sjezdovky a jedna červená dlouhé zhruba 0,5 kilometru s převýšením do sta metrů, které jsou vybavené umělým zasněžováním. Na opačné straně kopce se nalézá areál Nad nádražím (vzdálen asi 300 metrů od nádraží), kde jsou v nadmořské výšce 596 metrů k dispozici 2 středně obtížné tratě o délce 700 a 270 metrů, které jsou dostatečně široké a ideální pro méně zkušené lyžaře a snowboardisty. Dva vleky tu během hodiny přepraví až 1 500 osob. Obě střediska jsou navzájem propojena turnikety. Jak v Belvederu tak Nad nádražím probíhá také večerní lyžování. Pět minut od centra Železné Rudy se nachází skiareál Samoty s kotovovým vlekem (1 000 metrů), dvěma pomami (300 a 100 metrů) a pohyblivým kobercem pro nejmenší. Zdejší sjezdovky patří k těm nejméně náročným, proto jsou vyhledávány hlavně rodinami s dětmi a úplnými začátečníky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Areály Belveder a Nad nádražím jsou v provozu od 9:00 do 16:00 a večer od 18:00 do 21:00. Jednodenní jízdenka pro dospělého stojí 390 Kč, pro dítě 310 Kč, k dispozici jsou také zvýhodněné rodinné jízdenky. Skiareál Samoty je v provozu od 9:00 do 16:00 a cena za jednodenní jízdenku pro dospělého je 400 Kč, pro dítě pak 300 Kč.

 

Služby, kontakt

 

V blízkosti skiareálu Belveder i Nad nádražím se nachází parkoviště, výhodou je i blízkost nádraží a propojení obou areálů turnikety. V jednotlivých areálech máte možnost využít služeb půjčovny, lyžařské školy a skiservisu. V blízkosti se nachází také několik hotelů poskytujících ubytování a restaurace.

 

www.skinadrazi.czhttp://belveder.wz.cz

 

Poloha

Poloha: jihozápad ČR, Šumava, okres Klatovy

Souřadnice: 49°08´ SŠ, 13°14´ VD

Železná Ruda - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Česká republika)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Železná Ruda

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář

Sněhové zpravodajství
Železná Ruda

    Pro středisko Železná Ruda zatím není na letošní sezonu sněhové zpravodajství.

Webkamera Železná Ruda

Počasí Česká republika

Fotogalerie - Česká republika

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist