Karlovy Vary (Česká republika)

Karlovy Vary

Karlovy Vary, domy v centru

Karlovy Vary, domy v centru

Karlovy Vary (německy Karlsbad) jsou okresním městem a současně také obcí s rozšířenou působností. Město založil ve 14. století Karel IV. Karlovy Vary jsou největším a také nejznámějším lázeňským městem v České republice. Ve světě proslavil toto město především likér Becherovka, jehož výroba zde začala v roce 1807. V Karlových Varech se nachází celkem 79 teplých, minerálních a léčivých pramenů různé vydatnosti, přičemž 13 jich je zachyceno a používají se k pitné ozdravné kůře. Ve městě je celkem 5 kolonád, mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří Vřídelní kolonáda. V roce 1904 bylo ve Varech otevřeno první golfové hřiště v republice a následující rok tenisový areál se 6 kurty.  Ve městě se také koná nespočet kulturních akcí, mezi nejoblíbenější patří Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který se zde koná každý rok.

Poloha

Poloha: západní Čechy, Karlovarský kraj, soutok řek Teplé a Ohře

Souřadnice: 50°13′42″ s. š., 12°51′58″ v. d

Plocha: 59 km2


Obyvatelstvo

Populace: 53 907

Karlovy Vary - poloha na mapě
 
Publikováno: 28.03.2011
Aktualizováno: 31.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Karlovy Vary

08.02.2016 12:11 TOM CRUISE
---.knihovnakv.cz

nálada už jí jen čekám pomoc čekám na cestu domů peníze moje jsou od boha také snimi tak naložím mužete jim říkat že jsou to peníze pro MARTINA prvního araba v čechách ostatní jsou falešný jen ti opravdový pocházej z vesmíru jsem na TYGR v pasáži tuhnice.

07.02.2015 12:16 martin štych
---.tmcz.cz

Obrovský spěch po městě za velký peníze pokuď víte existuje jeden jediný martin jelikož se to rovná když na mě někdo volá zůstane ti v duši neobyčejné srovnání jaký smysl mojeho jména martina končí to reklamou za darmo vystavte tapetu na bildboard jen k.vary potřeba změřit útratu konta jen ti co se domnívájí že jim to je dovoleno původ afrika miliardové sny zmpv můj nákup.

06.08.2014 12:59 martin štych
---.knihovnakv.cz

potřebuji bít připraven odjezd domu do arabie z k.vary

28.07.2014 17:12 martin štych
---.knihovnakv.cz

absolutně mé postavy z doby kdy měla část města překrívat doba hodin času doma a venku a lidé měli bydlet jen tak jak slušní lidé vypadají takových neni moc a nedá se zjistit přesně jaký jsou a na omak je nechci v rukouch mýt nejsem čr. pro mě a ostatní kdo knám patří jsem tu jen na oko jako arabský princ což znaméná že lidé tomu z evropy málo dost asi rozumí co smí a nesmí třeba hledej jen pod jménem jen a jen mojím a to je martin i martini a také martina jsi mě možná představujete jen za moje peníze víte co jste jen to co se pořád opakuje do kola nic vic nic míň chci z moře jen pravdu jestli v něm žijete jen jako parazité všichni si to okolo vás myslý

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist