Český Krumlov (Česká republika)

Český Krumlov

Český Krumlov, panoráma města

Český Krumlov, panoráma města

Český Krumlov, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, se stal významným městem v době panování rodu Rožmberků, tedy mezi léty 1302 až 1602. V dalších staletích spravovaly Český Krumlov rody Eggenbergů a Schwarzenbergů, které rovněž významně ovlivnily tvář historické části města, jak ji můžeme obdivovat v dnešních dnech. Neopakovatelnou atmosféru Českého Krumlova utváří kromě jedinečného zámku a budov v podzámčí i řeka Vltava, jejíž koryto se vine skrze historické centrum. Kromě památek vábí Krumlov návštěvníky kulturními akcemi, konanými na jeho území a půvabnou jihočeskou krajinou, kterou je obklopen.

Poloha

Poloha: jih České republiky, Jihočeský kraj, městem protéká řeka Vltava

Souřadnice: 48° 49′ SŠ, 14° 19′ VD

Plocha: 22,16 km2


Obyvatelstvo

Populace: 13 512

Český Krumlov - poloha na mapě
 
Publikováno: 30.03.2011
Aktualizováno: 30.03.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Český Krumlov

09.08.2014 11:05 denisa
---.starnet.cz

je to opravdu krásný článek, když jsem si ho přečetla okamžitě mě oromil. tak jsem se rozdodla že vám něco povím : když se procházíte po náměstí,zámku,adalších překvapivých všiměte se těch krásných maleb na domech a plno voňavých vůní co vám zavoní pod nosem. PŘEJI VÁM KRÁSNOU PROCHÁZKU ČESKÝM KRUMLOVEM!!!

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist